Powiadomienie PZU o zamiarze rezygnacji

Chcesz zrezygnować z zawartej w PZU polisy OC? Sprawdź, czy jest to wykonalne i jak napisać taki list. Poniżej zamieszczamy również adresy, na które należy skierować zawiadomienie.

Nie ma różnicy w zakresie ochrony odpowiedzialności między firmami ubezpieczeniowymi. Ubezpieczyciele konkurują więc głównie cenowo. Jeśli znalazłeś lepszą ofertę i zastanawiasz się, jak zrezygnować z ubezpieczenia OC PZU, czytaj dalej. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces wypowiedzenia polisy OC w PZU.

W którym momencie można wypowiedzieć polisę OC PZU?

Przeciętny kierowca, siadając za kierownicą, otrzymuje roczne ubezpieczenie OC. W niektórych przypadkach umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej mogą być jednak anulowane wcześniej. Jest to możliwe, gdy:

upłynął okres, na który podpisałeś umowę
Umowa powinna zostać rozwiązana nie później niż na jeden dzień przed upływem 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zaistniała taka sytuacja. Proszę odnieść się w swoim piśmie do następującej podstawy prawnej:. Sztuka. 28 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych;

w tym samym czasie obowiązuje więcej niż jedna polisa ubezpieczeniowa
Możliwe, że od czasu podpisania nowej umowy o odpowiedzialności cywilnej zaniedbałeś anulowania ubezpieczenia w PZU. Masz prawo do odstąpienia od umowy automatycznie przedłużonej umowy (podstawa prawna: art. 28 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych) w takiej sytuacji. Staraj się to zrobić szybko, ponieważ ubezpieczyciel będzie mógł zażądać zapłaty za składki, za które był odpowiedzialny;

Kupując samochód, był on objęty ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej.
Nowi właściciele samochodów zazwyczaj otrzymują ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które „przenosi się” na nich. Możliwe jest anulowanie umowy ubezpieczenia po jej otrzymaniu, jeśli znajdziesz lepszą ofertę gdzie indziej. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych to wszystko, czego wymaga od Ciebie art. 31 ustawy z dnia 22 maja 2003 r.

Odbywało się to przez internet, a nie osobiście (telefonicznie, przez internet)
Istnieje możliwość wykupienia polisy ubezpieczeniowej PZU od odpowiedzialności cywilnej online. Możliwe jest również wycofanie się z wcześniej uzgodnionej umowy, jeśli pojawi się lepsza. Konsumenci mogą skorzystać z tej możliwości na podstawie art. 40 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Po podpisaniu umowy nie musisz wyjaśniać, dlaczego ją anulujesz, ale nadal bardzo ważne jest, aby dotrzymany został 30-dniowy okres na wypłatę.

Wypowiedzenie polisy OC w PZU: Jak mogę to zrobić?

Do wypowiedzenia polisy OC PZU wymagane jest pismo urzędowe. Najlepiej byłoby, gdyby zawierał następujące szczegóły:

W celu wypowiedzenia wykupionej w PZU polisy OC, która została automatycznie przedłużona wystarczy napisać: „Wnioskuję o wypowiedzenie umowy w trybie art. 28 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczenie obowiązkowe, Ubezpieczony Ubezpieczony”
Aby pismo było ważne, musi być podpisane przez właściciela lub właścicieli pojazdu.

Jeżeli były właściciel pojazdu wypowiedział umowę ubezpieczenia OC z PZU, prosimy o dołączenie do wniosku kopii umowy kupna/sprzedaży/darowizny jako dowodu wypowiedzenia.

 

 

Zobacz również:

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Może Ci się również spodoba

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/